Morské akvárium na kľúč

Pozorovať život tropického útesu, obývaného rozmanitými podmorskými živočíchmi - korále, ryby, krevety, hviezdice, chobotice, ježovky -  je zdrojom nekonečného relaxu a potešenia. Je to miesto skúmania podmorského života úplne zblízka, v celej jeho kráse, alebo aj priestor, v ktorom starostlivo vytvárame domov pre spoločenstvo rýb, korálov a iných tvorov.  

Morské alebo sladkovodné akvárium?

Morské akvárium je náročnejšie a drahšie ako sladkovodné akvárium, či už sú to prvotné náklady, cena živočíchov a celkové eneretické náklady. Nádhera naozajského morského útesu však všetky tieto nevýhody vyváži. Živočíchy a ryby, obývajúce morské akvárium, sú oveľa pestrejšie a farebnejšie.

Naše skúsenosti

Už 12 rokov sa špecializujeme len na morskú akvaristiku, importy morských koralov, bezstavovcov a rýb z celého sveta.

V našej predajni máme ako jediný na Slovensku zvlášť v karanténnych nádržiach. Ryby a živočíchy prejdú v týchto nádržiach karanténou v dĺžke 7-10 dní a až potom idú do predaja. 

Pripravujeme nový showroom u nás na druhom poschodí.

Najväčšie akvárium sme zatiaľ robili 5000 litrové v Senci. Momentálne ale pracujeme na novom veľkom projekte, ktoré výsledky vám radi predstavíme už čoskoro.

Morské akvárium na kľúč

 

Morské akvárium na kľúčTúžite po svojom vlastnom kúsku mora? Zostavíme vám akvárium na klúč, zaškolíme a zabezpečíme kompletnú starostlivosť.
Napíšte nám

 

Predaj živočíchovPonúkame možnosť zakúpenia, alebo objednania koralov a živočíchov. Pravidelne importujeme živočíchy zo všetkých kútov sveta.
Dovoz koralov a živočíchov

 

Kompletná starostlivosť a údržba akváriaKompletná starostlivosť a údržba akvária, poradenstvo, zaškolenie, ako aj dôležité rady pre nových nadšencov morskej akvaristiky.
Vyžiadajte si ponuku

O morských akváriach

Vývoj ako vo všetkých odvetviach ide dopredu aj  v morskej akvaristike. Stále viac svetových firiem investuje do nových produktov venovaným len “moru”. Tým sa stáva aj morská akvaristika ešte atraktívnejšia a jednoduchšia aj pre nováčikov a začiatočníkov.

Morské akvárium vyžaduje pozornosť a údržbu, aby sa mohlo rozvíjať a robiť radosť. Základ pre dobre fungujúce a prosperujúce morské akvárium je hlavne “čistá” voda, dobré prúdenie, adekvátne osvetlenie voči objemu a výške akvária a najdôležitejšie stabilita hodnôt vody NO3, PO4, pH, KH, Ca, Mg a K .

Morské akvárium na kľúč

Starostlivosť o morské akvárium

  • pravidelná výmena vody 5% týždenne alebo 10% každé dva týždne
  • dopĺňanie odparenej vody a stopových prvkov, vitamínov a aminokyselín
  • pravidelné čistenie skiel od násosov a povlakov
  • kŕmenie živočíchov rýb, koralov, sasaniek
  • výmena a doplnenie filtračných médií a absorbentov
  • občasné meranie hodnôt vody NO3, PO4,Ca, Mg, KH, pH
  • raz ročne kompletná údržba čerpadiel, odpeňovača a ostatných zariadení

Veľa z vyššie uvedených vecí sa dá zautomatizovať, riadiť a kontrolovať počitačom, zabezpečiť proti výpadku elektrickému prúdu. všetko je na náročnosti klienta a samozrejme otázka financií.

Radi Vám poradíme alebo zostavíme morské akvárium na klúč.

Kontakt