Ozonizér O3- riadený od 0-500mg
Číslo:
Značka:Aqua light

Ozonizér O3- riadený od 0-500mg

199.00 € s DPH

OZONIZÉR (ozonizátor, ozón processor ) - najúčinnejší výrobok na liečenie chorôb, likvidácia baktérií, vírusov a parazitov - najideálnejší dezinfikátor.

Ozonizér to je účinnejšie liečenie a dezinfekcia ako UV-C lampou. Pre všetkých profesionálnych chovateľov, ale aj hobby akvaristov. Ozonizátor má použitie v sladkovodnej aj morskej akvaristike.
Kapacita produkcie ozónu ozonizéra: 0 ÷ 500 mg / hod.

 

Tri intervalové nastavenia pre  akváriá do 500l, do 8001 a do 1000 litrov ( jazierka do objemu 25 m3 ).

Veľkosť zariadenia: 7,5 x 12 x 5cm

Čo to vlastne ozón je?

Ozón je špeciálna forma kyslíka. Normálne tvoria molekulu kyslíka 2 atómy, ale molekula ozónu je tvorená 3 atómami kyslíka. Efekty ktoré má ozón pri biochemických reakciách v akváriu sú založené na jeho veľmi silnej oxidačnej sile. Ozón je najsilnejším oxidačným činidlom pritom zostáva neškodný pre životné prostredie a tým, že pozostáva len z troch atómov kyslíka neovplyvňuje žiadnym spôsobom chemizmus akvária ( akvarijnú vodu ). Podporuje odbúravanie toxínov v akvarijnej vode  - nitritov a amónnych zlúčenín.

Aké sú výhody použitia Ozónu?

Dezinfekcia prirodzeným oxidačným procesom je účinnejšia a má širší záber na škodlivé látky ako UV-C žiarenie. Jemným opatrným dávkovaním jednoducho dokážete z vody odstrániť všetky choroboplodné zárodky, nežiadúce baktérie a pod... Spôsobuje krištálovo čistú a hlavne zdravú vodu, zabíja patogénne látky, oxidačnám procesom likviduje nežiadúce nitrtity, zvyšuje prirodzenú oxidačnú schopnosť vody, odbúrava žlté substancie z vody, zvyšuje účinnosť odpeňovačov v morských akváriách, účinným spôsobom napomáha biologickej filtrácii vo filtri akvária alebo jazierka . Účinne dokáže napomáhať aj biologickým procesom vo vašom jazierku.